Skip to main content

Презентації Опери-Міфу в Данії

Опера-Міф «Ukraine – Terra incognita» продовжує знайомити людей в різних країнах з унікальним скарбом співочої культури – українським багатоголоссям. У червні 2023 року співаки нашої опери виступали в Данії.

Концертний тур став можливим завдяки багаторічній дружбі між менеджерами опери організацією YMCA Lviv та YMCA данського міста Орхуса (KFUM og KFUK i Distrikt Aarhus).

 

При нагоді дякуємо данським друзям за цей тур та за ту підтримку, яку вони надають українцям у ці часи випробувань. Також дякуємо Міністерству культури та інформаційної політики України за сприяння із виїздом та перетином кордону для співочої команди опери.

 

Давні українські пісні лунали в модерних в протестантських храмах Орхусу. На всіх п’ятьох виступах зали були заповнені українськими та данськими родинами. Для української діаспори та тимчасово переміщених сімей ці концерти були сповнені емоціями, а для данців – пізнанням незвіданої чуттєвості українських пісень.

 

Окрім концертної програми співоча команда доєдналась до Служби Божої та обряду хрещення новонародженої данської дівчинки. Їй співали українську колискову. В честь візиту українських митців органіст храму в Орхусі вивчив та зіграв Гімн України.

 

Після кожного концерту данські організатори влаштовували спілкування з українськими співками та співачками. За кавою відбувались розповіді про ситуацію в Україні та збір коштів для гуманітарних потреб постраждалих від російсько- української війни.

 


«Цього року місто Орхус змінило місто-побратима з Санкт-Петербурга на Львів. Було б чудово поставити всю Оперу-Міф в нашому театрі в рамках нашого братерства між містами», – Мортен Стенсінг Сьоренсен, пастор, організатор туру.

 

 


Під час туру в Данії було зібрано більше 6 тисяч євро. Ці кошти підуть на забезпечення гуманітарних потреб прифронтових громад, створення та наповнення безкоштовного  дитячого денного центру для діток військовослужбовців при YMCA Lviv та на підтримку ЗСУ.

 


Наступні презентації Опери-Міфу плановані у липні та серпні 2023 року в американських містах  Атланті, Детройті та Остіні.


 

* Про виступ співочої команди Опери-Міфу в румунському місті Бая-Маре читайте ТУТ