Skip to main content

Молоду оперу підтримав УКФ

Молода опера «Ukraine – Terra Incognita» з'явиться вже цього року за підтримки Українського Культурного Фонду!

2020 року  ми зможемо здійснити свою мрію, яку плекаємо і над якою працюємо з часів Революції Гідності. Ми хочемо створити незвичну сучасну, яка поєднає давні українські пісні, симфонічну музику, фрі-джаз, відео-арт та інноваційні костюми. 

Оперу присвячуємо співаку і воїну Василю Сліпаку.

Задум опери виношувався роками. Від ідеї вивести традиційну українську пісню (насамперед, багатоголосся) на світову оперну сцену, до переосмислення пластів прадавніх пісень і пошуків новаторських способів поєднання їх із сучасним мистецтвом.

Цьогоріч, завдяки сотням українців, проєкт зібрав стартову суму на Спільнокошті, отримав сприяння Міжнародного фонду «Відродження»і нарешті втілиться за підтримки Українського Культурного Фонду.  

 

Присвята Василю Сліпаку

«Ukraine – Terra Incognita» – розповідь про Воїна, що здатен втримати в собі Залізне Серце та захистити Дім, Рід, Любов. Це простий сюжет, але не вистачить і сотні опер, щоб вичерпати його. Ця земля, Terra Incognita, подарувала нам Степ, де кожне покоління могло випробувати себе,  віднайти  і дати шанс наступним…

Ми присвячуємо цю оперу Василю Сліпаку – людині мистецтва, яка залишила світову кар’єру, щоби захистити свою землю і можливість вільно на ній творити.

 

Процес творення

Через карантин команда проєкту була змушена відмовитись від участі іноземних митців, перейти в експрес-режим творення та переформатувати прем’єри на відеозапис постановки опери. Але, незважаючи на всі перешкоди, Молода опера вже набуває обрисів: співочі репетиційні сесії відбуваються в Карпатах, творчий тандем режисерки і співачки Уляни Горбачевської та композиторки Марії Олійник працює над партитурою, продовжується робота над відео-артом, костюмами та декораціями…


Для нас – щось більше, ніж власне постановка опери. Це ретрансляція сенсів, думок і переживань. Схоже до стану людини, яка прагне виспівати щось надважливе. Насамперед, відчуття себе на цій землі та своєї відповідальності поміж минулими і прийдешніми поколіннями.


Цього року проєкт розпочнеться з відео-прем’єри, а в подальшому Молода опера «Ukraine – Terra Incognita» планує презентувати українське мистецтво у найпрестижніших залах світу. Зокрема, для нас дуже важливою є постановка опери в Парижі, де Василь Сліпак співав і жив майже 20 років.


Організатори проєкту: