Skip to main content

Опера-Міф "Ukraine — Terra Incognita". Серія 1. Міф Роду

Міф Роду – перша частина сучасної української Опери-Міфу "Ukraine — Terra Incognita". Давні ритуальні пісні, унікальне українське багатоголосся, фрі-джаз, відео-арт, нова симфонічна музика, сучасна хореографія, футурофолкові костюми – все це поєдналось у новій незвичній та вишуканій опері.

Опера-Міф присвячена воїну і співаку Василеві Сліпаку та всім захисникам України.

🌿  «Ми живемо в такий дивний час в Україні, що таке відчуття ніби ми серед міфів, які ожили. Ніби ми є співтворцями новітнього українського міфу. Бо зараз, в цю секунду, в українському Степу стоїть воїн із Залізним Серцем, що захищає Рід, Дім і Любов», —  розповідає авторка та режисерка опери Уляна Горбачевська.

З лібрето:

Рід – це складний орнамент кодів, знаків, пам’яті, що передається з покоління в покоління. «З покоління в покоління» – у цій фразі вже відчувається ритм.

Ритм ніг в танці, ритм  простої роботи, ритм рук, що місять тісто в діжі, ритм ритуальних пісень, ритм продовження роду.

Удари долі. Циклічне  коло року. Життя, як нескінченний танок. Ритуали, що врівноважують тілесне і духовне.

Весільні переспівки, весняні закликання, купальські забави...

Міф Роду присвячено жіночому началу.


Зараз, перед загрозою знищення, українцям важливо зберегти свою культуру і розповісти про неї світові. Допоможіть нам у цій справі – поділіться телеверсією Опери-Міфу "Ukraine — Terra Incognita" зі своїми знайомими. З тими, хто здатен чути і відчувати. Тими, хто розуміє тендітність краси і ціну свободи.


Фінансування проекту телеверсії здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Організовує проєкт Опери-Міфу YMCA Lviv  із Фундацією Василя Сліпака.