Skip to main content

Опера-Міф "Ukraine — Terra Incognita". Серія 2. Міф Дому

Міф Дому – друга частина сучасної української Опери-Міфу "Ukraine — Terra Incognita". Давні ритуальні пісні, унікальне українське багатоголосся, фрі-джаз, відео-арт, нова симфонічна музика, сучасна хореографія, футурофолкові костюми – все це поєдналось у новій незвичній та вишуканій опері.

Опера-Міф присвячена воїну і співаку Василеві Сліпаку та всім захисникам України.

🌼  «Наші предки виспівували образ ідеального Дому і передавали цей образ через пісні, через ритуали. Для нас, українців, зараз ця тема стала гіперчутливою. Багато хто з нас втратив свої домівки, багато хто боїться втратити і всі ми мріємо відбудувати наш спільний дім», —  розповідає авторка та режисерка опери Уляна Горбачевська.

З лібрето:

Перші кроки, перші  звуки-промовляння,  перші емоції – передмова життя. Це  монологи в тиші і колискова для всесвіту.

Через колискові, коляди, казки проявляється світ Дому, який ми майже не  пам'ятаємо. Але коли їх чуємо, щось всередині нас починає згадувати себе.

Ця мрія передавалась з покоління в покоління і ставала реальністю в часі свята, коли весь Рід збирається разом у великій світлиці. У моменти сакральної домашньої тиші, коли мама заколисує дитя, коли небесне і земне зустрічається всередині людини.  


Зараз, перед загрозою знищення, українцям важливо зберегти свою культуру і розповісти про неї світові. Допоможіть нам у цій справі – поділіться телеверсією Опери-Міфу "Ukraine — Terra Incognita" зі своїми знайомими. З тими, хто здатен чути і відчувати. Тими, хто розуміє тендітність краси і ціну свободи.


Фінансування проекту телеверсії здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Організовує проєкт Опери-Міфу YMCA Lviv  із Фундацією Василя Сліпака.